Monday


Mon Aft Charity Pairs
42 Pairs

MPs A B C Names Score
7.23
1


Norman Bolton, Beverly Hills MI; Robert Brent, Venice FL 61.81%
5.42
2


Robert Dennard, Lake Mary FL; Ed Schulte, Tampa FL 61.34%
4.07
3


Marshall Hall, Boca Raton FL; Mike Cappelletti, Hixson TN 60.19%
3.05
4


Charles Hill, Naples FL; Betty Grandoff, Clearwater FL 59.72%
2.29
5


Jeffrey Hand, Casselberry FL; Joanne Yeager, Orlando FL 57.87%
5.12
6
1
1
Claes Lindh, Kalmar 39233 Sweden; Linda Stuart, San Dimas CA 57.41%
3.84
2
2
Sara Robertson, Queensbury NY; Barbara McKinney, Stuart FL 56.71%
2.88
3

Angelica Whipp, Yalaha FL; Harriet Brent, Venice FL 56.48%
1.89
4/5
3
Chuck Wheeler, N Ft Myers FL; Patricia Swift, Fort Myers FL 54.86%
1.89
4/5

Helen Ward, Melbourne FL; Georgeanne Bender, Cocoa Beach FL 54.86%
1.22
6

John Wiedeman - Joan Wiedeman, Atlanta GA 54.40%
1.01

4/5
Edward Stanley - Carol Stanley, Ft Myers FL 53.01%
1.67

4/5
Helene Pittler, W Palm Beach FL; Carol Kaplan, West Palm Beach FL 53.01%

Mon Eve W A E Pairs
31 Pairs

MPs A B C Names Score
3.94
1
1

Joan Webb - Keith Harrison, Clearwater FL 68.75%
2.96
2


Beata Czachor, Tampa FL; Rahn Smith, Brandon FL 62.18%
2.39
3
2

James Fowlkes - Patricia Fowlkes, Garner NC 61.29%
2.12
4
3
1
Tom Wilson - Laura Campbell, Orlando FL 59.20%
1.25
5


Molly Cusano, Hobe Sound FL; Peter Clark, Ottawa ON 58.97%
0.99
6


Marcia Greenstein, N Miami Beach FL; Mary Ann Downes, Bal Harbour FL 57.69%
1.59
4
2
Larry Pack, Casselberry FL; Andrew Wilkin, Winter Springs FL 54.17%
1.06
5

Elliot Raphaelson - Mark Raphaelson, Orlando FL 53.85%
0.76
6

William Todd - Jo Ann Jackson, Elmvale ON 51.76%
1.19

3
Patricia Mertens, Oneida WI; Joan Boville, Bonita Springs FL 50.80%

Bracketed Open KO's Br 1
9 Teams

MPs Rank Names
30.67
1
Richard Coren, Hollywood FL; Steve Catlett, Richmond VA; Paul Soloway, Mill Creek WA; Marc Jacobus, Las Vegas NV; Alan Sontag, Gaithersburg MD; Alan Osofsky, New City NY
23.00
2
Jayne Thomas, Lutz FL; Jim Mahaffey, Winter Park FL; Gary Cohler, Miami FL; Gaylor Kasle, Boca Raton FL; Chris Compton, Dallas TX
15.34
3/4
Jim Russell, Bradenton FL; Randy Pettit, Marietta GA; Gloria Silverman Bart - Les Bart, Gambrills MD
15.34
3/4
Sheila Ekeblad - Russell Ekeblad, Boca Raton FL; Michael Seamon, Aventura FL; Robert Lipsitz, Palm Harbor FL; Markland Molson, Hollywood FL

Bracketed Open KO's Br 2
13 Teams

MPs Rank Names
20.44
1
Donald Weiner - David Babcock, Coral Gables FL; Henry Greenfield, Miami FL; Kenneth Smith, Hialeah FL
15.33
2
Jaime Dornbusch, Aventura FL; Luisana Madueno, Hallandale FL; Juan Castillo, Hollywood FL; Francisco Bernac, Miami FL
10.22
3/4
Charles Hill - Audrey O'Connor - Frances Strohm, Naples FL; Claes Lindh, Kalmar 39233 Sweden; Lars Moquist, Trekanten Swede Sweden
10.22
3/4
Linda Miller, Ormond Beach FL; Betty Sandifer, Daytona Beach FL; Betty Morgan, Saint Augustine FL; Gene Rector, Marshall NC

Bracketed Open KO's Br 3
16 Teams

MPs Rank Names
14.72
1
Yolande Villard, Rochester NY; Della Feldman, West Palm Beach FL; Margaret Smith, De Leon Spgs FL; Elaine Luongo, Deerfield Beach FL
11.04
2
Donna Brinkley, Hilton Head SC; Lowry Miller, Bluffton SC; Allayne Barnum, Naples FL; Billie Darnell, Somerset TX
7.36
3/4
Barbara Hadden, Palm Beach Shor FL; Linda Lee, Destin FL; Jack Goldhammer, Alpharetta GA; Edward Mitchell, Fort Myers FL
7.36
3/4
Patricia Swift, Fort Myers FL; Chuck Wheeler, N Ft Myers FL; Bernard Lieberman - Miles Thomson, Cape Coral FL
3.31
5/8
Dave Anthony - Elaine Rose - Shelly Melchiorre - Phoebe Abrams, Fort Myers FL
3.31
5/8
Starr Hagenmeyer, Rochester Hills MI; Sue Hollinger - Lucille Cox - Betty Graveline, Titusville FL

Bracketed Open KO's Br 4
9 Teams

MPs Rank Names
8.53
1
James Poitras - Patricia Poitras, St Cloud FL; Glen Martin, Longwood FL; Janet Koo, Windermere FL
6.40
2
Alan Golden - Beverly Golden - Harold Hansen - Gloria Hansen, Stuart FL
4.27
3/4
Janet Lipe - Klara Imshaug, Fort Myers FL; Edward Stanley - Carol Stanley, Ft Myers FL
4.27
3/4
Richard Talbott - Marjorie Talbott, Spring Hill FL; Virginia Sampson, Saint Marys GA; Marie Richardson, St Simons Is GA

Bracketed Sen'r KO's Br 1
9 Teams

MPs Rank Names
15.95
1
Philip Altus - Muriel Altus, Tampa FL; Marlise Cusick, Jacksonville FL; Betty Grandoff, Clearwater FL
11.96
2
Wayne Brundage - Edie Brundage, Fort Pierce FL; Arthur Olsen - Leni Olsen, Port St Lucie FL
7.98
3/4
Gloria Milder - Sally Strul, Delray Beach FL; Lita Talus - Ronnie Ferestien, Boynton Beach FL
7.98
3/4
Carolyn Lewis, Louisville KY; John Herrmann, Chattanooga TN; Jeffrey Hand, Casselberry FL; Joanne Yeager, Orlando FL

Bracketed Sen'r KO's Br 2
9 Teams

MPs Rank Names
7.87
1
Elizabeth Nock - Robert Nock, Ocean City MD; Bill Cox, Saugus MA; Bettye Ballenger, Windermere FL
5.90
2
Thomas Pongray - Heather Pongray - Janice Stiegmann, Venice FL; Alma-Rita Thurkow, Nokomis FL
3.94
3/4
Richard Projain - Sue Projain - Rhoda Frischer - Leonard Frischer, Boca Raton FL
3.94
3/4
Linda Percy, Bonita Springs FL; Kathleen Ellard, Naples FL; Morton Spooner - Nelsine Spooner, St Augustine FL