Month Ending August 2013
Junior Master Club Master Sectional Master Regional Master NABC Master
Advanced NABC Master Life Master Bronze Life Master Silver Life Master Gold Life Master
Diamond Life Master Emerald Life Master Platinum Life Master Grand Life Master

Name

City

ST

Junior Master

Unit

Robin Abrams Lake Mary FL Junior Master 240
Victora Albrecht Wellington FL Junior Master 128
Andrew Altman Tampa FL Junior Master 128
Jan Amara Venice FL Junior Master 128
Jeffrey Arouh W Palm Bch FL Junior Master 128
Jacqueline Baikovitz Hollywood FL Junior Master 243
Donna Ballard Fernandina Bch FL Junior Master 128
Ramona Barrett Naples FL Junior Master 128
Henry Baynard Brooksville FL Junior Master 128
Susan Baynard Brooksville FL Junior Master 128
Gary Bowron The Villages FL Junior Master 128
Walter Burssens Sunrise FL Junior Master 243
Diedre Cagle Spring Hill FL Junior Master 128
Nora Collins Hernando FL Junior Master 128
Anita Cooper Amelia Island FL Junior Master 128
Rosemary Copeland Jacksonville FL Junior Master 128
Ngaire Cuneio Naples FL Junior Master 128
Ned Daughdrille Hudson FL Junior Master 128
Judith Dey Amelia Island FL Junior Master 128
Elizabeth Eckels N Redington Bea FL Junior Master 128
Martin Falk Boca Raton FL Junior Master 128
Barbara Finn Naples FL Junior Master 128
Thomas Gillman Orlando FL Junior Master 240
Joyce Gilzow Naples FL Junior Master 128
Stan Goldman Delray Bch FL Junior Master 128
Jo Goodman Naples FL Junior Master 128
Anish Gupta Pensacola FL Junior Master 219
Judy Halloran Ft Lauderdale FL Junior Master 243
Gary Harris Maitland FL Junior Master 240
Majorie Hedinger Naples FL Junior Master 128
Robert Hedinger Naples FL Junior Master 128
Robert Helmling St Petersburg FL Junior Master 128
Eryn Hodge Tampa FL Junior Master 128
Doris Hotaling Maitland FL Junior Master 240
Patricia Iori Orange Park FL Junior Master 128
David Karen Naples FL Junior Master 128
Eva Keyfetz Aventura FL Junior Master 128
Deborah Klinger Sarasota FL Junior Master 102
Alice Kopreski Sarasota FL Junior Master 102
Dorothy Koreman Aventura FL Junior Master 128
Mary Malpere Boynton Beach FL Junior Master 128
Martin Max University Park FL Junior Master 102
Frances Melia Coral Gables FL Junior Master 128
Winifred Mortenson Vero Beach FL Junior Master 240
Jaweed Niaz Delray Beach FL Junior Master 128
Wesley Odom Pensacola FL Junior Master 219
Gordon Owens Stuart FL Junior Master 128
Carol Pait Leesburg FL Junior Master 128
Elizabeth Peaden Pensacola FL Junior Master 219
Donna Penny Miami FL Junior Master 128
Helga Pereira Gainesville FL Junior Master 128
Penny Potter Winter Park FL Junior Master 240
Ann Rahal Marianna FL Junior Master 219
Philip Reed Jr Naples FL Junior Master 128
Faye Rosch Palm Beach Gdns FL Junior Master 128
Judy Ross Palm Bch Grdns FL Junior Master 128
Freda Salamon Boca Raton FL Junior Master 128
Elayne Schwartz Palm Bch Gdns FL Junior Master 128
Phyllis Sokol-Wood The Villages FL Junior Master 128
George Sonnichsen The Villages FL Junior Master 128
Debbie Sontag Naples FL Junior Master 128
Laurence Spelman Sarasota FL Junior Master 102
Maryjo Stankiewicz Brandenton FL Junior Master 102
Bernard Steinweg Palm Beach Gdns FL Junior Master 128
Fran Storpen Miami FL Junior Master 128
Harry Tasset Jacksonville FL Junior Master 128
Susan Totilas Tallahasse FL Junior Master 219
Helen Tucker Sarasota FL Junior Master 102
Boots Van Nostrand Vero Beach FL Junior Master 240
Bette Vanden Heuvel Boca Raton FL Junior Master 128
Clara Verosky Venice FL Junior Master 128
Kathleen Walgreen Stuart FL Junior Master 128
Hannelore White Vero Beach FL Junior Master 240
Carolyn Whiteman Deerfield Beach FL Junior Master 243
S Lee Yates Fernandina Beac FL Junior Master 128
Ann Young Jacksonville FL Junior Master 128
Mary Jo Zaksas Sarasota FL Junior Master 102
Return to top

Name

City

ST

Club Master

Unit

Trudy Bell Fort Lauderdale FL Club Master 243
Judith Bouchard Fernando Beach FL Club Master 128
Dane Carmichael Fernandina Bch FL Club Master 128
Cammy Farber Palm Beach Gard FL Club Master 128
Bruce Fleming N Redington Bea FL Club Master 128
Roger Flickinger The Villages FL Club Master 128
Christopher Forte Palm Coast FL Club Master 128
Kate Gholston Miramar Beach FL Club Master 219
William Gunton Naples FL Club Master 128
Gloria Haft Boca Raton FL Club Master 128
Edna Hausman Longboat Key FL Club Master 102
Rosemary Haverland Vero Beach FL Club Master 240
Stanley Jacobson Palm Bch Gdns FL Club Master 128
Bonnie Kant Naples FL Club Master 128
Faisl Kayali Orlando FL Club Master 240
David Klancke Naples FL Club Master 128
Kathryn Koch St Petersburg FL Club Master 128
Joan Maddy Vero Beach FL Club Master 240
Daniel Maier-Katkin Tallahassee FL Club Master 219
Tom McFarlane Sarasota FL Club Master 102
Barbara McMaster Spring Hill FL Club Master 128
Joanne Melville Coral Springs FL Club Master 243
Janet Murphy Naples FL Club Master 128
Merna Nelson Fort Myers FL Club Master 128
Mollie Ottina Naples FL Club Master 128
Cathy Peters Belleair FL Club Master 128
Janet Phipps Delray Beach FL Club Master 128
Erica Saunders Orlando FL Club Master 240
Kittie Schwichtenberg Oldsmar FL Club Master 128
Anita Shapiro Lake Worth FL Club Master 128
Paul Sriberg Palm Bch Gdns FL Club Master 128
David Terry Orlando FL Club Master 240
Karin Thomas Winter Park FL Club Master 240
Maureen Thompson Jupiter FL Club Master 128
Marion Tillack Sarasota FL Club Master 102
Return to top

Name

City

ST

Sectional Master

Unit

Toinette Boalt Palm Beach FL Sectional Master 128
Charles Burnett Naples FL Sectional Master 128
Ann Burns Naples FL Sectional Master 128
Martha Core Palm Harbor FL Sectional Master 128
John Dieffenbach Clearwater FL Sectional Master 128
Karen Doddridge Winter Park FL Sectional Master 240
Barry Fox Lake Worth FL Sectional Master 128
Mary Fox Homosassa FL Sectional Master 128
Suzanne Garrard Jacksonville FL Sectional Master 128
Kathleen Gillman Orlando FL Sectional Master 240
Kathleen Grant Lakewood Ranch FL Sectional Master 102
Louise Hirsch Boca Raton FL Sectional Master 128
Jackie Katz Aventura FL Sectional Master 128
Sylvia Krom Fort Pierce FL Sectional Master 128
Mary Lavin Longwood FL Sectional Master 240
Dottie Lawson Sunrise FL Sectional Master 243
Phyllis Levy Miami FL Sectional Master 128
Robley Light Tallahassee FL Sectional Master 219
Barbara Nevils Stuart FL Sectional Master 128
Timothy Nevils Stuart FL Sectional Master 128
Delores O'Connell Gainesville FL Sectional Master 128
Dolores Oconnell Doral FL Sectional Master 128
Virginia Pellett Ormond Beach FL Sectional Master 128
Bernard Rothman Palm Beach Gdns FL Sectional Master 128
Sandy Saunders New City NY Sectional Master 128
Felice Schmeyer Boca Raton FL Sectional Master 128
Eric Softley Palm City FL Sectional Master 128
Marian Stark Nokomis FL Sectional Master 102
Wendy Stowe Vero Beach FL Sectional Master 240
Rolla Taylor Marco Island FL Sectional Master 128
Joseph Wasch Boca Raton FL Sectional Master 128
Judith Watson Pensacola FL Sectional Master 219
Donna Weitzel Jacksonville FL Sectional Master 128
Martha Wright Blowing Rock NC Sectional Master 128
Marci Yunes Boca Raton FL Sectional Master 128
Leon Zaczek The Villages FL Sectional Master 128
Return to top

Name

City

ST

Regional Master

Unit

Allen Alsip Panama City FL Regional Master 219
Ruth Boe Sun City Center FL Regional Master 128
William Cohen Ft Lauderdale FL Regional Master 243
Elizabeth Daniels Clearwater FL Regional Master 128
Jack English Ipswich MA Regional Master 128
Mary Froedge Sun City Center FL Regional Master 128
Gloria Frydman Sarasota FL Regional Master 102
Hays Gailbreath Tampa FL Regional Master 128
Betty Hogan Indian Harbour FL Regional Master 240
Shoshana Kahn Lake Worth FL Regional Master 128
Dorothy Kopplin Fort Myers FL Regional Master 128
Sharon Kristich Hobe Sound FL Regional Master 128
Joyce Lee Palm Harbor FL Regional Master 128
Murray Levrant Delray Beach FL Regional Master 128
Janet Mathews Naples FL Regional Master 128
Ursula Mayer Coral Springs FL Regional Master 243
William McClure Longboat Key FL Regional Master 102
Nancy Paris Coral Springs FL Regional Master 243
Paula Pendergast Key Largo FL Regional Master 128
David Rieback Coral Springs FL Regional Master 243
Marylou Rogers Boynton Beach FL Regional Master 128
Barbara Rosenberg Palm Bch Grdns FL Regional Master 128
Susi Rothenberg Boca Raton FL Regional Master 128
Meredith Schainblatt Clearwater FL Regional Master 128
Thelma Schweber Boca Raton FL Regional Master 128
Norma Shapiro S Palm Beach FL Regional Master 128
Johnnie Soule Jasper FL Regional Master 128
Judy Speizman Boca Raton FL Regional Master 128
Enid Stillman Boca Raton FL Regional Master 128
Ronny Vaisberg Aventura FL Regional Master 128
Polly Webb Bradenton FL Regional Master 102
Mary Jane Williams Orlando FL Regional Master 240
Dolores Wright Panama City Bch FL Regional Master 219
Return to top

Name

City

ST

NABC Master

Unit

Paula Babcock Ft Myers Beach FL NABC Master 128
Suzanne Boyer Tarpon Springs FL NABC Master 128
Marlene Brown Delray Beach FL NABC Master 128
Carole Colarusso Davie FL NABC Master 243
Darleen Cors Naples FL NABC Master 128
Joan Gasparro Pompano Beach FL NABC Master 243
Carol Hanna Mt Dora FL NABC Master 128
Roberta Jainchill Delray Beach FL NABC Master 128
Alice Kilgannon Debray FL NABC Master 128
Cynthia Krasny Boca Raton FL NABC Master 128
Grant Kurtz Bonita Springs FL NABC Master 128
Rona Lake Naples FL NABC Master 128
Jean Leibert Miami FL NABC Master 128
Richard Novosad Naples FL NABC Master 128
Cass Paley Jr Pembroke Pines FL NABC Master 243
Judith Parnett Lake Mary FL NABC Master 240
Georgia Pope Bonita Spgs FL NABC Master 128
Elizabeth Potter Weston FL NABC Master 243
Edward Raftery Vero Beach FL NABC Master 240
Bill Rautenberg Boca Raton FL NABC Master 128
Enid Rogers Boca Raton FL NABC Master 128
William Smith Ponte Vedra Bch FL NABC Master 128
Gerald Stack Lake Worth FL NABC Master 128
Gloria Supran Boca Raton FL NABC Master 128
Joann Teresi Deerfield Beach FL NABC Master 243
Joanne Waitkus Weeki Wachee FL NABC Master 128
Janet Weins Plantation FL NABC Master 128
Pamela Wolf Lake Worth FL NABC Master 128
Andrea Wolff The Villages FL NABC Master 128
Return to top

Name

City

ST

Advanced NABC Master

Unit

Lynda Hoffman Boca Raton FL Adv NABC Master 128
Return to top

Name

City

ST

Life Master

Unit

Marjorie Berg Palm Beach Gdns FL Life Master 128
Jeffrey Case Lake Worth FL Life Master 128
Harriet Dembrow Coral Gables FL Life Master 128
Susan Gillam Fort Myers FL Life Master 128
William Gillam Fort Myers FL Life Master 128
Brandon Harper Winter Park FL Life Master 240
Dell Hatten Vero Beach FL Life Master 240
Don Henry Vero Beach FL Life Master 240
Richard Huff Sun City Center FL Life Master 128
Virginia Jones Naples FL Life Master 128
Carol Kimmel Amelia Island FL Life Master 128
Steve Kimmel Amelia Island FL Life Master 128
Rosalyn Lipson Pembroke Pines FL Life Master 243
Karla Mahler Vlg of Golf FL Life Master 128
Gloria Pilch Boca Raton FL Life Master 128
Saul Portner Lake Worth FL Life Master 128
Alice Rumana Palm Coast FL Life Master 128
Ann Shewman Naples FL Life Master 128
Sheila Tenenblatt Lake Worth FL Life Master 128
Barbara White Hallandale FL Life Master 243
Carol Zashin Boca Raton FL Life Master 128
Return to top

Name

City

ST

Bronze Life Master

Unit

Laura Amara Palm Coast FL Bronze Life Master 128
Gregory Bardes Tampa FL Bronze Life Master 128
Janice Barnes Lecanto FL Bronze Life Master 128
Jeffrey Case Lake Worth FL Bronze Life Master 128
Sylvia Caviggia Palm Coast FL Bronze Life Master 128
Harriet Dembrow Coral Gables FL Bronze Life Master 128
Sue Evans Tallahassee FL Bronze Life Master 219
Dell Hatten Vero Beach FL Bronze Life Master 240
Steven Hudson Highland Beach FL Bronze Life Master 128
Richard Huff Sun City Center FL Bronze Life Master 128
John Isaacks Oakland Park FL Bronze Life Master 243
Rosalyn Lipson Pembroke Pines FL Bronze Life Master 243
Karla Mahler Vlg of Golf FL Bronze Life Master 128
Gloria Pilch Boca Raton FL Bronze Life Master 128
Lee Rutenberg Boca Raton FL Bronze Life Master 128
Jayne Silver West Palm Beach FL Bronze Life Master 128
Georgia Spillman Sun City Center FL Bronze Life Master 128
Gary Zogg Leesburg FL Bronze Life Master 128
Return to top

Name

City

ST

Silver Life Master

Unit

Marsha Calise West Palm Beach FL Silver Life Master 128
Sharon Deering Naples FL Silver Life Master 128
Richard Fletcher Cape Coral FL Silver Life Master 128
John Foster Sun City Center FL Silver Life Master 128
Beverly Kinkead Vero Beach FL Silver Life Master 240
Judy Miller Fleming Island FL Silver Life Master 128
Gloria Rubin Delray Beach FL Silver Life Master 128
Michael Scott Delray Beach FL Silver Life Master 128
Harris Silver Brooklyn NY Silver Life Master 102
Samuel Silverman Boca Raton FL Silver Life Master 128
Daljit Singh Pannu Ft Lauderdale FL Silver Life Master 243
Helene Skutch Boynton Beach FL Silver Life Master 128
Sharlene Spandau Wimauma FL Silver Life Master 128
Jeanne Spletzer Port Orange FL Silver Life Master 128
Ruby Suberman Winter Park FL Silver Life Master 240
Frank Walton New Smyrna FL Silver Life Master 128
Barbara White Hallandale FL Silver Life Master 243
Sydell Zuckerman Delray Beach FL Silver Life Master 128
Return to top

Name

City

ST

Gold Life Master

Unit

Robert Beckwith Naples FL Gold Life Master 128
Tibor Matuska Gulf Breeze FL Gold Life Master 219
Samey Noori Dunedin FL Gold Life Master 128
Betty Sheffield Pensacola FL Gold Life Master 219
Return to top

Name

City

ST

Diamond Life Master

Unit

Rhoda Kratenstein Albany NY Diamond Life Master 128
Frances O'Brien Cape Coral FL Diamond Life Master 128
Stanley Pienczykowski Fort Myers FL Diamond Life Master 128
Return to top

Name

City

ST

Emerald Life Master

Unit

Return to top

Name

City

ST

Platinum Life Master

Unit

Return to top

Name

City

ST

Grand Life Master

Unit

Return to top
Return to Rank Change Index

Return to Home Page